Keliautojų istorijos
Prie skulptūros nenuilstančiam keliautojui, motociklininkui Antanui Poškevičiui, kuris buvo pasirinktas kaip Lietuvos motociklininkų simbolis. Skulptorius Arūnas Sakalauskas, architektai Vaidotas Dapkevičius, Vladas Balsys, idėjos autorius Aurimas Mockus.
Skulptūros vieta Klaipėdoje simbolinė. Būtent šioje vietoje buvo įkurtas pirmasis Lietuvoje motociklininkų klubas (seniau Grabenstrasse-7). Siekiant įamžinti motociklizmo Lietuvoje ištakų pradžią buvusio pirmojo automobilių ir motorračių klubo, vadinamojo "clubhouse’o", vietoje pastatytas paminklas, kuriame atsispindi ir pirmasis pasaulyje serijinis motociklo modelis "INDIAN – SCOUT 101". Vienas pirmųjų šalies baikerių buvo Antanas Paškevičius – Poška, kuris drauge su kitu žinomu keliautoju Matu Šalčiumi, 1928 metais išvyko motociklu iš Lietuvos į Indiją ir apie tai parašė knygų seriją "Nuo Baltijos iki Bengalijos"...
Pirmyn po Lietuvą
Su kompanija Kuršių Nerijoje su 8-iais motociklais, 1979 m.
Istorijos autorius ir būsimoji jo žmona Nastė sėdi iš dešinės 3-4.
Kaunas-Kijevas-Simferopolis-Jalta-Novorosijskas(Abhazija), Suchumis- Armėnija, Azerbaidžanas, Gruzija, 1977 m.
Kelionei su plieniniais žirgais pasiruošę, 1979 m.
Garsiajame Pečoros vienuolyne, pabuvojome katakombose kur daug amžių laikomos mirusių vienuolių mumijos. Vėliau šie požemiai buvo uždaryti.
Nakvynei praversdavo ir XIII-ojo, akmens amžiaus guolis iškirstas oloje.
Juodoji jūra, Jalta-Novorosijsk.
Pakelyje prie Ricos ežero, gilusis "Galuboe ozero"
Gruzinų Karo kelyje. Tūkstantinės avių bandos, iš kalnų pervaromos į pievas slėniuose, privertė gerokai palaukti.
Giliai apačioje sraunusis Terekas
Trumpas sustojimas apžvalgos aikštelėje. Apačioje kalnų kelio serpantinai.
Šioje vietoje, kalnuotos Ingušijos slėnyje, 1979 m. rugpjūčio mėn. įvyko atsisveikinimas su vienu kelionės draugu, motociklu Java 350. Už tinkamą kainą jis atiteko tūkstantinės avių bandos ganytojui Šiaurės Kaukazo Ingušijos kalnuose. Grįžimas namo traukiniu maršrutu: Nalčikas-Beslanas-Maskva-Ryga-Šiauliai.
Kaunas-Užkarpatė, Odesa, 1978 m.
"Arklių girdymas" prie Juodosios jūros, šalia Odesos, 1978 m
Keliones į Karpatus, Krymą ir 2 kartus į Kaukazą plieninis žirgas atlaikė įveikdamas kalnus, ledinį vandenį ir tūkstančius kilometrų, 1979 m.
Kelionių atgarsiai praėjus dešimtmečiams...
Buvusių Kauno Politechnikos Instituto bendramokslių patirti įspūdziai kelionėse motociklais Jawa-350 1977-1980 m. išliko atmintyje visam gyvenimui. Barzdotų keliauninkų Romo, Augio, Rimo ir Egio nuotraukos darytos apie 1977 m.
Kvietimas į moto žygių prisiminimų vakarą Kaune, 2018 m.
Praėjus 40-čiai metų, kelionių motociklais entuziastas Egidijus Randis Kauno rokerių klube suorganizavo prisiminimų vakarą su skaidrių demonstravimu.
Prisiminimų vakaro akimirkois Kauno rokerių klube, 2018 m.
Egidijus trasoje su rokerių klubo prezidentu, sūnumi Mantvydu, 2019 m.
Egidijaus garaže Harlej Dawidson su priekaba. 2021 m. vasarą šiuo motociklu aplankyti rokeriai keletoje Europos šalių.
Mintyse nauji kelionių planai...pas Egidijų garaže Kaune, 2021 m. rugpjūtis.
(bus tesinys)
Tomo Fetingio ir jo žmonos Mandy žygis motociklais, 2008 m.
Kelionė iš Hamburgo m. Vokietijoje iki buvusios senelio Antano Fetingio sodybos Šikšnių kaime, Taurages rajone.
Prieš keliolika metų dviem motociklais iš Vokietijos savo senelių gimtas vietas jau antrą kartą lankė anūkas Tomas. Šį kartą atvyko jau su žmona Mandy ir su konkrečiu tikslu: susirasti kaimą ir sodybą, kur gyveno ir iš kur 1944-aisiais, artėjant raudonajai armijai, su arkliais kinkytais vežimais, išvažiavo jo mažametis tėvas ir seneliai.
Pirmas sustojimas Lietuvoje, nakvynė ir poilsis Šiauliuose
Artėjant prie kelionės tikslo, Šikšnių kaimo Tauragės rajone, Tomas labai jaudinosi, o pasirodžius tėvo gimtinės medžiams, paprašė sustoti, ilgokai žvalgė laukus menančius senelių gyvenimą.
Sodyba Fetingių palikuonį po 70 metų pasitiko apaugusi medžiais ir negyvenama
Atsistojo Tomas, tame pačiame kelyje kuriuo, bėgdami nuo artėjančio fronto ir sovietinės santvarkos, prieš 70 metų su trimis mažamečiais vaikais ir mantos prikrautu vežimu, visam laikui gimtuosius namus paliko ir į nežinią išvyko Fetingių šeima.
Atradęs savo gyvenime senelio Antano(Otono) Fetingio ūkio laukus ir tėvelio Liudo gimtinę, Tomas iš džiaugsmo nesitvėrė savo kailyje, daug kalbėjo, paveikslavo, apėjo visus jos kampus, palėpes ir ūkinius pastatus, džiaugėsi radęs senų rakandų, susijusių su tuometiniu ūkiniu gyvenimu.
Ką apmastė Tomas , pasiekęs savo tikslą Šikšnių kaimą Tauragės rajone, giliai susijaudinęs, po ilgos kelionės motociklais, buvusiame senelio, Vainuto pasienio policijos pareigūno, Antano Fetingio ūkyje, sodyboje apėjęs visus kampus, atsisėdęs prie krosnies, kur prieš 70 metų šeimos židinį kūreno jo seneliai Bronislava Bendikaitė ir Antanas Fetingiai, o palaukėmis sklaidėsi tėvelio Liudo, dėdės Broniaus ir tetos Vandos vaikystės gyvenimo klegesiai?
Aplankę Fetingių gimtajį Šikšnių kaimą Tauragės rajone, užsukome į Brokštėnus, Tomo prosenelių Povilo ir Kazimieros Bendikų buvusį ūkį.
Tomas labai džiaugėsi, kad įvykdė savo kelionės tikslus. Važiuodamas į Lietuvą aplankė ir žmonos močiutės gimtasias vietas Lenkijoje, kur anksčiau buvo Vokietija ir savo senelių gimtasias vietas Lietuvoje. Jam buvo labai įdomu, kad kaip tik tuo metu parduodamas, buvęs senelių ūkis Šikšnių kaime su visu 16 hektarų žemės, kainuoja tiek kiek 5 arai žemės Hamburge, kurio apylinkėse dabar gyvena. Visą savo gyvenimą pragyvenęs Lenkijoje ir Vokietijoje, savo močiutės iš Lietuvos kalbos neišmoko, tačiau tai netrukdo jam gerai jaustis senelių tėvynėje ir yra tikras giminės patrijotas, nutiesęs tiltus iš praeities į šią dieną.
Gerai įvaldęs kulinaro specialybę Tomas, vardą pagal tėvų norą gavęs nuo a.a.mūsų brolio Tomo, jau daug metų atsakingas už kelių restoranų Vokietijoje virtuvės paslaptis, nesenai susilaukė ir dviejų atžalų prie dviejų jau suaugusių vaikų. Ši graži šeimyna ir toliau planuoja keliones jau paaugus vaikams, gyvena nesenai įsigytame nuosavame name Vokietijoje.
Tomo seneliai ir tėvai
Bronė Bendikaitė su vyru Antanu Fetingiu, 1927m., savo vestuvių dieną
Brolis ir sesuo, Alfonsas Bendikas ir Tomo močiutė Bronislava Fetingienė
Pusbroliai Bronius ir Liudas Fetingiai iš Lenkijos, apsilankę gimtuose kraštuose po 35 m.
Susitikimas Brokštėnuose pirma kart po "geležinės sienos" atvėrimo, atvykus pusbroliams iš Lenkijos, 1988 m.
Tomo tėvai, Liudo Fetingio šeima
Liudas Fetingis
Liudas atvykęs iš Lenkijos su žmona Marija svečiuose Šiauliuose apie 1990-uosius metus
Liudas Fetingis su anūkais
Liudas Fetingis su anūkėle, 2015 m
Tomas Fetings su sūnumi Adamu.
Tomo žmona Mandy su savo atžala Rikarda.
Tomas darbo zonoje
Mandy su sūnumi
Happy!!!
Mandy šeimos sausainiai. Vokietija, Hamburgo priemiestis.
|